‘100 bin Ermeni’ tehdidine sert tepkiler!

Başbakan Erdoğan’ın, “100 bin Ermeni’yi gönderebiliriz” sözlerine Ermenistan’dan çok sert tepkiler geliyor.

Modus Vivendi Merkezi Başkanı, eski Dışişleri Sözcüsü ve eski büyükelçi Ara Papyan, Hollandalı ırkçı parti lideri Geert Wilders’in açıklamalarıyla benzerlik kurdu. Papyan “Türkiye, tasarılardan dolayı altüst ise kendi ülkesindeki Amerikalıları ve İsveçlileri sınır dışı etsin” ifadesini de kullandı.
PanArmenian’a göre, Ara Papyan, Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirirken Türkiye’de en fazla 12-14 bin Ermeni vatandaşının yaşadığını, bunların önemli bir kısmının ülkede yasal olarak ikamet ettiğini öne sürdü.

Hollanda’daki ırkçı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, ülkedeki tüm göçmenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini söylediğinde tüm dünyanın ayağa kalktığını belirten Papyan, “Neden dünya bugün, Başbakan Erdoğan’dan Ermenilere karşı benzer bir açıklama işittiğinde o kadar sessiz kalıyor? Türkiye’yi kızdırmaktan mı korkuyorsunuz? İnsan hakları ilkeleriniz nerede şimdi” diye konuştu.

Ara Papyan, ABD’de halen 12 milyon kadar, Avrupa’da ise 8-10 milyon kaçak göçmenin yaşadığının, bunlardan birkaç yüz bininin Türkiye kökenli olduğunu belirtirken 11 Eylül saldırıları olduğunda hiçbir ABD’li hükümet yetkilisinin ABD’deki kaçak Arapların sınır dışı edilmesinden söz etmediğini kaydetti.

Erdoğan’ın tehdidini “absürd” olduğunu savunan Papyan, “Ermenistan, Türkiye’ye saldırmadı. Ermeniler, bir uçağı Mavi Camii veya Anıt Kabir’e düşürmedi. Ermeniler, İstanbul’un merkezinde üç bin Türk’ü de öldürmedi” dedi.

Sadece ABD ve İsveç’te “soykırım” tasarılarının onaylandığını belirten Papyan, “Türkiye bu tasarılardan dolayı altüst ise eğer ki, Gerçeğin yeniden teyit edilmesinden rahatsız olmak düşüncesizlik olur, o zaman kendi ülkesindeki Amerikalıları ve İsveçlileri sınır dışı etsin” ifadesini de kullandı.

Vodus Videndi Merkezi Başkanı Papyan, Türkiye’nin değişmediği savını sözlerine ekledi.