100 bin öğrenciye büyük eğitim

Şanlıurfa Belediyesi Araştırma Planlama Koordinasyon (APK) Müdürlüğü'nce il merkezinde bulunan ilköğretim okullarında temizlik kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçlayan bir proje gerçekleştiriliyor.

Hayati Harrani Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif İnan İlköğretim Okulu’nda projenin açılışı yapıldı. Açılış programına Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba,İl Milli Eğitim Müdür Mehmet Küçük, mahalle muhtarları ve öğrenciler katıldı.

Açılış programında konuşan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşraf Fakıbaba ”Şanlıurfa için bir futbolcumuz Şanlıurfa büyükçe bir köy görünümünde demiş ve bu sözden hepimiz rahatsız olmuştuk. Aancak bakıldığında Şanlıurfa yine büyükçe bir köy görünümünde. Bu kente gelen insanlar şehre girerken yine birkaç koyun sürüsü ile karşılaşabiliyor. Şehrimizin daha temiz ve modern bir görünüme kavuşturulması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.Biz belediye olarak içme suyundan şehir planlamasına kadar her alanda çalışmalar yapıyoruz. Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalıya yakışır bir kentin kurulmasında insanımızın temizlik kültürünün geliştirilmesi yatıyor.” şeklinde konuştu.

Her gün en az 2 defa dişlerini fırçalama konusunda öğrencilerden söz alan başkan Fakıbaba, sabun,diş macunu,diş fırçası ve havludan oluşan hediye paketlerini İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük’le birlikte öğrencilere dağıttı.

Şanlıurfa Belediye Başkanlığı Sosyal APK proje koordinatörü Güler Kaman’da yaptığı konuşmada üstü başı, eli yüzü, temiz olmayan bir insanın iç dünyasının ve düşüncelerinin de temiz olmasından söz edilemeyeceğini söyledi