100 km hızla 250 metreden uçtu!

100 km hızla 250 metrelik uçurumdan denize çakıldı.

Kulak-burun-boğaz uzmanı Ebru Taşçı, görev yaptığı hastanenin karşısında otomobilin direksiyonunu uçuruma doğru kırdı. 250 metrelik uçurumdan denize düşen Taşçı öldü… 

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 4 yıldır kulak-burun-boğaz uzmanı olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Ebru Taşçı (36) bilinmeyen bir nedenle canına kıydı.

Olay şöyle gelişti:

Taşçı önceki gün iddiaya göre çok sayıda sinir hapı ve içki içtikten sonra otomobiliyle yola çıktı. Ailesi kızlarının intihar edebileceğini belirterek polise ihbarda bulundu. Dr. Taşçı ihbardan kısa süre sonra Değirmenağzı Mevkii’ndeki tünelin içinde duvara çarptı. Yara almadan kurtulan Taşçı’nın ehliyetine el konuldu. Dün sabah kazayla ilgili polis merkezinde ifade verip eve dönen Dr. Taşçı, babasının karşı çıkmasına rağmen otomobiline binip yola çıktı. Dr. Taşçı, aracıyla arkasından gelen görgü tanığı Ali Akça’nın ifadesine göre, yaklaşık 100 kilometre hızla giderken çalıştığı hastanenin karşısına geldiğinde aniden direksiyonu sağa kırdı. Yaklaşık 70 metre hız kesmeden ilerleyen otomobil 250 metrelik uçurumdan denize uçtu. Olay yerine gelen kurtarma ekipleri ve dalgıçlar denizin dibine göçen otomobildeki Taşçı’nın cesedini çıkardı. Kızının ölümüyle perişan olan baba Muammer Taş, “Kızım ABD’ye eğitim almaya gitmek istiyordu. Bölüm başkanı buna engel oldu. Aralarında geçimsizlik ve çekememezlik vardı, kızım bundan dolayı bunalıma girdi” dedi.