100 YTL için kanlı kavga

Sakarya'da 100 YTL'lik alacak verecek meselesi yüzünden ev sahibi ile kiracısı arasında çıkan kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Arifiye Beldesi Yeni Mahalle’de bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda kira parası yüzünden ev sahibi ile kiracısı arasında çıkan kavga kanlı bitti. İddialara göre, 1,5 yıldır oturdukları evden taşınmakta olan Topçu ailesi, ev sahibi Osman K. ile 100 YTL’lik kira parası nedeniyle tartışmaya başladı.

Çıkan tartışmada Osman K., kızkardeşi Fethiye P., eşi Kemal P., tabanca, orak ve sopalarla, eşyalarını taşıyan Serdar Topçu, Serkan Topçu, Mehmet Topçu ve Kamil Topçu’ya saldırdı. Ev sahibi ile yakınlarının saldırısına uğrayan Topçu ailesinden Serdar, Serkan, Kamil ve Mehmet Topçu yaralandı.

Saldırı sonrası zanlılar kaçarken yaralılar komşuları tarafından Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Serdar Topçu (22) hastanede yaşamını yitirdi. Serkan Topçu ise ameliyata alındı. Olay sonrası harekete geçen polis yaralılardan aldığı bilgiler doğrultusunda saldırganlardan Fethiye P. ile eşi Kemal P.’yi yakaladı. Kamil ve Mehmet Topçu ayakta tedavi edildi.

Kendilerinin evi boşalttıkları sırada ev sahibi ve yakınlarının silah, orak ve sopalarla hazırlıklı geldiklerini savunan Kamil Topçu, ev sahibine borçlarının bulunmadığını ancak buna rağmen kendilerine saldırdığını iddia etti.

Eşyaları taşımak için gelen traktör sahibi K.S ise, olayın ev sahibinin 100 YTL’lik kira parasını istemesinden çıktığını ileri sürdü. Ev sahibi ile yakınlarının saldırısından canlarını zor kurtardıklarını dile getiren K.S. “Ev sahibi sanki tavuğa ateş eder gibi tabancayla kiracıların üzerine ateş açtı. Zor kurtulduk.”dedi.

Diğer taraftan olay sonrası bir araçla kaçtığı belirtilen ev sahibinin yakalanması için polis çalışmasını sürdürüyor.