106 yaşında vefat eden Ayşe ninenin sandığından 90 yıllık gelinliği çıktı

Denizli'nin Kale ilçesine bağlı Çamlarca köyünde yaşayan Ayşe Cangı, 106 yaşında hayatını kaybetti.

Denizli’nin Kale ilçesine bağlı Çamlarca köyünde yaşayan Ayşe Cangı, 106 yaşında hayatını kaybetti. Cangı’nın yıllardır sakladığı sandığından 90 yıllık gelinliği çıktı. Ayşe ninenin arkasında bıraktıkları ise evlatlarını ve torunlarını şaşırttı. Cangı’nın doğduğundan beri yanından ayırmadığı, sürekli varlığını kontrol ettiği bir asırlık sandığı ölümünün ardından çocukları tarafından açıldı. Taziyeye gelen komşuların önünde açılan sandıktan çıkan pembe renkli 90 yıllık gelinlik, Ayşe ninenin yakınlarını duygulandırdı.

    Halil İbrahim Cangı, annesinin yaşamı boyunca gözü gibi baktığı bir asırlık sandığı vefat ettikten birkaç gün sonra açtıklarını ifade ederek “Açılan sandıkta 90 yıllık gelinliğini gördüğümüzde gözlerimize inanamadık.” dedi.
    
    Taziye ziyaretinde bulunmak için gelen Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca da Ayşe Cangı’nın sandığı açılırken orada olduğunu, sandığı beraber açtıklarını söyledi.

    Ayşe Cangı’nın torunu Ayşe Dönmez ise çok büyük acı yaşadıklarını belirterek “Ninem gelinliğinden ve sandığından başka daha önemli bir miras bıraktı; ağırbaşlılığı, merhameti, sadakati ve hoşgörüsü. Dünya malına asla kanmadı. 2 sene önce maaş bağlamak için gelen kaymakamlık yetkililerini istemedi. Devlet ihtiyaç sahiplerine versin, benim evlatlarım bana bakar demişti. Hala bu sözleri kulaklarımı çınlatıyor.” diye konuştu.