118 yıllık mezunlar buluşacak

Edremit'te, 118 yıl önce eğitim öğretime başlayan Edremit İdadisi, şimdiki adıyla Gazi İlköğretim Okulu, eski ve yeni öğrencilerini bir araya getirmek için harekete geçti.

Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Nazan Özateş, yaşları büyük de olsa hâlâ “öğrencilerimiz” dediği eski mezunların, 118 yıldan beri ilk defa bir araya geleceğini ve yıllar önceki sınıfları ve sıralarına tekrar aynı heyecan ve gururla oturacaklarını söyledi.

25 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te okul salonunda düzenlenecek özel gün için 1888 yılından bugüne kadar mezunlardan hayatta olanların adresi araştırılıyor. Okul salonunda düzenlenecek etkinlikte, bugünkü öğrencilerle mezunları kaynaştırmayı amaçlayan okul idaresi, slayt gösterileri eşliğinde bugünlere ulaşan belgelerle dünü bugüne bağlayan özel bir gösteri sunacak.

Okulun kuruluşundan beri 5 bin civarında öğrenci mezun ettiğini açıklayan Müdür Özateş, eski mezunlarının bugün ticaret, siyaset, bürokrasi, sanat ve askeri alanda birçok önemli mevkide bulunduğunu, onlara yıllar sonra da olsa bir gün okul heyecanını tekrar yaşatmak istediklerini belirtti.