13 yaşındaki kıza zorla fuhuş

Amasya'nın Merzifon ilçesinde düzenlenen operasyonda fuhuş yapmak ve fuhşa teşvik iddiasıyla 8 kişi tutuklandı, gözaltına alınan 12 kişinin sorgusu sürüyor.

Bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri bazı kişilerin araç içinde fuhuş yaptığının belirlenmesi üzerine çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucunda düzenlenen operasyonda para karşılığı erkeklerle ilişkiye girdikleri ve bu kişileri fuhşa zorladıkları iddia edilen 2’si yabancı uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.

Bu kişiler arasında yaşları 13 ve 16 olan 2 kızın da bulunduğu anlaşılırken, söz konusu kişiler ilk sorgularından sonra adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan 2’si kadın 8 kişi, fuhuş ve fuhşa zorlama iddiasıyla tutuklanırken, yabancı uyruklu 2 kadın hakkında sınır dışı edilmek üzere işlem başlatıldı.

Diğer 4 kişi serbest kalırken, yaşları küçük olan ve halen ailelerinin yanında bulunduğu bildirilen 2 kızın ise koruma altına alınacağı öğrenildi.

Bu arada, küçük yaştaki söz konusu 2 kızın fuhşa zorlanması ve bu kişilerle birlikte olanlara yönelik olarak başlatılan soruşturma kapsamında ise 12 kişi daha gözaltına alındı.