14 Şubat’ta tavuk yiyelim!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 14 Mart Sevgililer Günü nedeniyle lokanta ve kamu kuruluşlarına çağrı yaparak, mönülerine tavuk eti koymalarını istedi.

Büyükşehir Belediyesi, tavukçuluk sektörüne destek için hafta başında “Beyaz et sağlıktır” kampanyası başlatmıştı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde Yakutiye Parkı önünde oluşturulan tavuk standlarından halka tavuk eti ikram edilirken, halkın yoğun ilgi gösterdiği kampanyada yaklaşık 3 tonu bulan mangalda tavuk ve döner kısa sürede tükenmişti. Erzurum Valisi Celalettin Güvenç’in de katıldığı kampanyanın başarıya ulaşmasını arzu ettiğini belirten Başkan Küçükler, yüzlerce kişinin geçim kaynağı olan tavukçuluk sektörünün mağdur olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Küçükler, “14 Şubat Sevgiler Günü, tavukçuluk sektörünün yeniden doğuşu olacağına inanıyorum. Bu gün için kentimizdeki lokantalara çağrı yaparak, mönülerine tavuk etini koymalarını istedik. Aynı çağrıyı kamu kurum ve kuruluşlarımıza da yaparak, yemekhanelerinde tavuk etine yer vermelerini istedik. Büyükşehir Belediyesi olarak 14 Şubat günü yemekhanemizde tavuk eti çıkacak. Personelimle birlikte tavuk eti yiyeceğiz.” diye konuştu.