14 yaşındaki kız yardım bekliyor

Fransa'da, bir köpeğin saldırısında yüzü zarar gören 38 yaşındaki Isabelle adlı kadının ilk kez gerçekleştirilen yüz nakli ameliyatıyla yüzünün büyük ölçüde düzelmesi diğer hastalarada umut ışığı oldu.

Bir köpeğin saldırısı sonucu burnu, dudakları ve yanakları büyük ölçüde zarar gören Isabelle, geçen aralık ayında dünyada ilk kez gerçekleştirilen yüz nakli ameliyatıyla eski sağlığına kavuşmuştu.
Keçiören’de maddi durumu yetersiz olan Özdemir ailenin en büyük çocuğu Gülbahar Özdemir, yüzündeki tümörün aşırı derecede reaksiyon göstermesi nedeniyle acılar içinde yetkililerden yardım bekliyor.

Ortaokul son sınıf öğrencisi olan Gülbahar, yüzündeki tümörün aşırı derecede büyümesi nedeniyle büyük acılar çektiğini söyledi. Gülbahar “ilk ameliyatımdan sonra ikinci bir ameliyat gerektiğini söylediler, ama durumumuz olmadığı için gidemedik” diyerek, kendisine uzanacak bir yardım elini beklediğini ifade etti.

Gülbahar’ın daha önce Ağustos 1998’de Sağlık Bakanlığı desteğiyle ABD’nin Alcansas Eyaletinde başarılı bir ameliyat geçirdiğini söyleyen baba Bilal Özdemir, doktorların ikinci bir ameliyatı zorunlu gördükleri halde maddi yetersizliklerden dolayı tedavisini tamamlayamadığını ifade etti.

Kendisinin amelelik yaparak evindeki 8 nüfusa zorluklarla baktığını belirteren baba Özdemir, 5 çocuğundan en büyük olan Gülbahar için “Çok zor durumdayız, kızımızın bu durumu bizi çok üzüyor tedavisi için devletten destek bekliyoruz” diyerek yetkililerden yardım istedi.