14 yıl sonra buldukları öğretmenlerine konser verdirdiler (3)

Asayiş Şube Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan operasyonda, Gaziosmanpaşa bölgesinde kurulu bulunan 70 adet baraka tipi çadırın yıkımı gerçekleştirldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevli 250 görevli, sabah saat 05.00 sıralarında 70 adet baraka ve çadırın yıkımı için Gaziosmanpaşa Esentepe Mahallesi’ne geldi. Ayrıca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nden 650 kişilik bir personel de yıkım bölgesinde hazır bulundu. Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen yıkımın ardından Emniyet Müdürlüğü, ikinci bir operasyona başladı. Emniyet görevlileri, yıkım sırasında güvenlik önleminin yanı sıra daha önceden yaptıkları istihbarat çalışmasının sonucu olarak hırsızlık operasyonuna start verdi.

Operasyon sırasında ikametlerde yapılan aramalarda, uyuşturucu yapımında kullanılan 250 kök hint keneviri, 1 adet Glock marka silah ile bu silaha ait şarjör ve 9 adet mermi, 34 adet çeşitli ebatlarda halı, 4 adet otomobil teyibi, 1 adet satır, 36 adet bıçak, 2 adet demir testere, 2 adet kama, 26 adet fişek, 1’er adet kılıç, enerji kaynak makinesi, spiral, perçinleme aleti, matkap, projektör ve tabanca namlusu ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelerle birlikte 6’sı bayan 20 kişi, gözaltına alınarak Gaziosmanpaşa Gazi Polis Merkezi’ne götürüldü.