144 metreden düştü kurtuldu!

Amerika'da bir gökdelenin camlarını silen işçi, 144 metreden düştü ama...

ABD’nin New York kentinde bir gökdelenin camlarını silen iki işçinin, üzerinde bulundukları kabinin halatları koptu. İki işçi 144 metreden yere çakıldı. Biri öldü, diğeri ağır yaralandı.
144 metreden düşen işçilerden biri kazayı ağır yaralı olarak atlattı. Kardeş olan işçilerden diğeri ise parmaklıkların üzerine düştü feci can verdi.

Ekvatorlu iki kardeş “Solow Tower” ın camlarını silmek için hergün 46’ıncı kata asansörle çıkıyorlardı. Son bir katı merdivenlerden yürüyerek çıkan Alcides ve Edgar Moreno camları silmek için bloğun içine girdi.

Ancak bloğun kapmasıyla aşağıya düşen kardeşlerden Edgar parmaklıkların üzerine düşerek feci çekilde can verdi. Arcides ise kazada ağır yaralandıktan sonra hasteneye kaldırıldı. Doktorlar, Arcides’in yaşama şansı üzerine yorum yapmak istemiyorlar, ancak 144 metreden düşen bir insanın hala yaşadığına da inanamıyorlar.

Yetkililer, Ekvatorlu kardeşlerin blokta meydana gelen teknik bir arıza sonucu 144 metreden aşağıya düştüğünü tespit etti. Polis arızanın nedenini bulmak için Arcides’in komadan çıkmasını bekliyor.