15 bin YTL dalgınlığa geldi

Antakya Cumhuriyet Caddesi'ndeki PTT şubesinde akşam saatlerinde veznedarın dalgınlığından yararlanan bir kişi 15 bin YTL çalarak kayıplara karıştı.

Veznedar Mehmet Bilgili mesai bitimine doğru kasasındaki paraları toplayıp para sayma makinesinde geçirdiği sırada kimliği belirsiz bir kişi PTT’nin de sakin olduğunu fırsat bilerek 100 YTL ile 50 YTL den oluşan iki deste parayı alarak kaçtı.

Veznedar Bilgili’nin peşinden koşmasına rağmen yakalanmayan kimliği bilirsiz hırsız izini kaybettirdi.

Polisin olay yerine gelmesinin ardından yapılan incelemede postanenin güvenlik kamerasının olmadığı ortaya çıktı. Polise ifade veren veznedar Mehmet Bilgili’nin olayın şokunu üzerinden atamadığı görüldü.

Bilgili, polise verdiği ifadede ‘Ben 20’likleri bir kenara ayırıp para sayma makinesinden geçirirken genç yaşlarda bir kişi 100 ve 50 YTL’den oluşan iki deste parayı alarak kaçtı. Şahsı yalnızca sırtından gördüm yüzünü göremedim. O esnada yaklaşık 15 müşteri de bulunuyordu. Peşinden koştum biri bana uzun çarşıya doğru koştu dedi ben o yöne baktım ama göremedim. Uzun çarşıya doğru kaçtığını görenler olmuş. Burada ne kamera var ne doğru dürüst çekmece var.’ şeklinde konuştu.