15 yaşında aşık oldu 12 yıl sonra evlendi

Kütahya'da Leyla Diri adlı 27 yaşındaki bir kadın, 15 yaşından beri aşık olduğu Haydar Bayloz (36) ile cezaevinde evlendi.

Nikah törenine Cezaevi Müdürü Cengiz Gül, cezaevi personeli ve bazı belediye görevlileri katıldı. Nikahta Leyla Diri’nin şahitliğini Yerel Gündem 21 Kadın Kolları Başkanı Gül Çetintaş yaparken, Haydar Bayloz’un şahitliğini de Cumhuriyet Savcısı Nazmi Güven üstlendi.

Cezaevi girişinde 8 aylık Eda isimli bebeği ile nikahı kıyacak olan Belediye Başkanı Mustafa İça’yı bekleyen Leyla Diri, eşiyle yaklaşık 4 yıldır beraber yaşadıklarını Haydar Bayloz’un önceki eşinden 4, kendisinden de 2 olmak üzere 6 çocuğunun olduğunu aktardı. 15 yaşındayken Haydar Bayloz’a aşık olduğunu söyleyen Diri, resmi nikah için başvurduklarını vurguladı.

Nikahın yapıldığı cezaevi içindeki tiyatro salonunda karşılaşan çift birbirlerine sarılarak hasret giderdi. Nikah töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa İça, bugün kadının toplum içindeki statüsünü güçlendirmek için yapılan örnek bir davranış için Kütahya Cezaevi’nde olduklarını söyledi.

İça, “Leyla hanımla Haydar beyin 6 çocukları var. Bugüne kadar çocukların ve kadınımızın hukuki statüsünü güçlendirmek için de geç kalınmıştır. Bizler resmi nikah için biraraya geldk. İnşallah geçmişteki hatayı telafi edeceğiz. Toplumumuza örnek olmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İça resmi nikahları kıyılan çiftten evlilik cüzdanını aynı anda tutmalarını isteyerek, “Bu aile cüzdanı, aile birliği çok kutsaldır. Bu emaneti her ikinize birden veriyorum ve korumanızı diliyorum.” dedi.

Törenin ardından çift bir süre konuşarak hasret giderdi.