15 yaşındaki hırsız 2 ayda 10 otobüs 9 kamyon çaldı

Kayseri'de, 15 yaşındaki bir çocuk, son 2 ayda 10 otobüs ve 9 kamyon çaldığı iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Y.K, son olarak Küçük Mustafa Mahallesi’nde, fabrikalara işçi taşıyan bir otobüs firmasına ait 38 AT 319 plakalı otobüsü çaldığı iddiasıyla yakalandı. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden Y.K, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Y.K’nin, 2 ay önce bir otobüsü çalarak Aksaray’da geçirdiği trafik kazası sonucu yakalandığı, 5 Şubat’ta, Tacettin Veli Mahallesi’nde durakta çalışır durumdaki 38 FH 227 plakalı halk otobüsünü çalarak kaçtığı, Fevziçakmak Mahallesi Müftüoğlu Sokak’ta park halindeki 66 ND 452 plakalı kamyona çarptıktan sonra otobüsü terk ederek kaçtığı da ortaya çıktı.

Anbar Nakliyeciler Sitesi’nden 2 Mart’ta 38 FY 859 plakalı kamyonu çalan ve kırmızı ışıkta geçince Kayseri-Ankara karayolu Anbar Kavşağı’nda kontrol yapan trafik polislerince yakalanan Y.K’nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, 3 gün sonra tahliye edildiği de açığa çıktı.

Y.K’nin, polis ve jandarmaya verdiği ifadelerde, otobüs ve kamyonlara karşı zaafının olduğunu, bu araçları, yakıtı bitinceye kadar kullanmak için çaldığını, başka bir amacının olmadığını söylediği kaydedildi.