150 haneli köy tamamen yandı

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Karaköy'de çıkan yangında 150 haneli köy tamamen yandı. Lodosun da etkisiyle büyüyen yangın 150 evi yerle bir ederken çok sayıda hayvanın da telef olduğu öğrenildi.

Yangın, şiddetli esen lodosun da etkisiyle bir anda büyüdü. İtfaiye ekiplerinin kontrol altına almakta zorlandığı yangın, lodosun etkisiyle 150 haneli köydeki evleri yaktı. Köy, yangınının başlamasından kısa süre sonra tahliye edildi. Evlerde bulunan ve çıkarılamayan çok sayıda canlı hayvan ise tahliye edilemeyince telef oldu.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Adem Saçan, lodosun etkisiyle büyüyen yangının, hala sürdüğünü ve kontrol altına almakta zorlandıklarını kaydetti. Lodos nedeniyle yangının ormana sıçrama riskinin bulunduğunu belirten Kaymakam Saçan, yoğun dumandan dolayı itfaiye ekiplerinin çalışmalarını güçlükle sürdürdüğünü kaydetti. Saçan, yangının büyümesi üzerine köyü tahliye ettiklerini ve herhangi bir can kaybı olmadığını bildirdi.

Köy sakinlerinden Özcan Demirtaş, yangının büyümesi üzerine köyün tahliye edildiğini anlattı. Yangının hala devam ettiğini dile getiren Demirtaş, “Köy tamamen yandı. Evler kül oldu. Vatandaşların evlerinden çıkaramadıkları bazı hayvanlar da yandı. Yangın hala devam ediyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çok şükür insan kaybımız yok.” diye konuştu.