152 kilo esrar ele geçirildi

Kahramanmaraş'ta, kentin 6 değişik noktasında eş zamanlı olarak düzenlenen, “Kırık Baston' adlı operasyonlarda, 152 kilo 500 gram kubar esrar ele geçirildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, yaptığı açıklamada, uyuşturucu maddelerle ilgili olarak yapılan mücadele kapsamında, 6 değişik noktada eş zamanlı yapılan operasyonlarda 7 kişinin 152 kilo 500 gram kubar esrar maddesiyle birlikte yakalandığını belirtti.

Ele geçirilen kubar esrarın, içime hazır hale getirildiğini ve 75 bin kişiyi zehirleyecek miktarda olduğunu ifade eden Çelikbilek, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi ile kent merkezinde yapılan operasyonlarda, kubar esrarla birlikte S.Ç, M.Y, M.B, K.G, A.A, H.A. ve M.A yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca, bu kişilerin evlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda 1 tabanca, bu tabancalara ait 3 mermi, 2 pompalı tüfek, 117 fişek ve uyuşturucu madde işinde kullanıldığı tespit edilen bir otomobil ele geçirildi.

Çelikbilek, “Ekiplerimiz, uyuşturucuyla mücadeleyi sürdürüyor. Bu arada, yapılan çalışmalarımız sırasında okullarımızda uyuşturucu kullanımına rastlanılmadı. Polis ekiplerimiz, eylem planı kapsamında okullarda ve çevresinde gerekli tedbirleri alıyor” dedi.

Çelikbilek, uyuşturucuyla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.