16 yaşındaki çocuk oyun için intihara kalkıştı

Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için kendisine Playstation alamadığını söyleyen16 yaşındaki çocuk, bir inşaatın 7 katına çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Edinilen bilgiye göre; Y.Y. (16) isimli çocuk akşam saatlerinde Konya Merkez Karatay Belediyesi inşaatının 7’inci katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Y.’nin inşaatın iskeletine tutunarak atlama girişiminde bulunduğunu gören vatandaşlar, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis, çocuğu ikna etmeye çalışırken itfaiye ekipleri ise inşaatın altına şişirme branda koydu. Çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında polis ile çocuk arasında yaklaşık 1 saat süren bir pazarlık yaşandı. Çocuğun Playstation oyun istediğini bunun alınmaması halinde ise atlayacağını söylemesi üzerine bir polis memuru oyunu getirerek çatıya çıktı. İstediği oyunun geldiğini gören Yıldız, polislere teşekkür ederek intihardan vazgeçti. Çıktığı inşaatın çatısından indirilen Y. basın mensuplarına “Çekin. Çekin. Meşhur oldum.” dediği görüldü.

Gazetecilerin sorusu üzerine Y., “Oyunuma kavuştuğum için mutluyum. Ailem bana böyle bir oyun alamazdı. Biri içki içer diğeri ise mendil satar. Bana nasıl oyun alsınlar.” diye konuştu. Polis ekipleri tarafından alınan Y., Çocuk Şube Polisi otomobiline bindirilerek karakola götürüldü.

Bazı vatandaşlar Y.’nin bali çeken çocuklardan biri olduğunu ifade ederek akşam saatlerinde inşaatın yanına geldiğini, daha sonra inşaatın tepesine çıkarak intihar teşebbüsünde bulunduğunu söyledi.

Ayrıca çocuk çatıda iken bir itfaiye erinin cep telefonu ile fotoğraf çekmek istediği gözlendi.