18 aylık bebeğe suç duyurusu

Edremit'te çevresindeki herkesi savcılığa şikâyet etmesiyle tanınan Ümmühan Çeçemen'in, son olarak, 18 aylık bebek hakkında Edremit Cumhuriyet Savcılığı'na suç durusunda bulunduğu iddia edildi.

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Ortaoba Köyü, 75 yaşındaki Ümmühan Çeçemen’in köylü hakkında savcılığa verdiği dilekçeler yüzünden, dertli. “Kışlalı” lakaplı Ümmühan Nine, sürekli evinin taşlandığını ileri sürerek Edremit Cumhuriyet Savcılığı’na müracaat ederek özellikle akrabalarını şikâyet etti. Edremit Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu kişiler arasındaki Ortaoba Eşref Kaya İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Hatice Alan’ın kendisine taş atarak tacizde bulunduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine savcılık, öğrenciyi jandarma vasıtasıyla okuldan alarak ifadesine başvurdu.

Ümmühan Çeçemen’in, son olarak savcılığa dilekçe vererek 18 aylık B.D. hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen köylüler, “Kışlalı Ümmühan Nine, sürekli herkese taş atar. Evinin önünden kimseyi geçirmez. Akli dengesi yok. Özellikle tüm akrabalarını savcılığa şikayet ederek, taciz edildiğini söyledi. Hemen her gün köyümüze jandarma gelerek, birimizi karakola götürüyor. En son 18 aylık bir bebeği şikâyet etmiş. Yakında savcılığa bebeği çağırırlarsa şaşmayın, çünkü okulda okuyan 3. sınıf öğrencisini dahi sınıfından alarak jandarma götürdü. Yetkililerin buna bir çözüm bulmaları lazım, yoksa köyde şikâyet etmediği kişi kalmayacak.” dediler.

Ümmühan Çeçemen ise “Bu güne kadar kimseyi şikayet etmedim, sürekli beni taciz edenler var, ortalık taş doldu. Yalnız tüm akrabalarım hakkında dilekçe verdim, şikâyet ettim. Ederim de. Kim beni taciz ederse, yine edeceğim. Bebeği etmedim, süt kuzu şikâyet edilir mi? O anasının yanında süt içiyor. Yalan söylüyorlar.” diyerek köylülerin hakkındaki sözlerini yalanlarken, köy muhtarı Adem Ercan, Ümmühan Çeçemen’in yaşlılığından kaynaklanan sorunları olduğunu belirterek, “Ben de bir kez jandarma karakoluna giderek ifade verdim. Aslında Çeçemen’in akli dengesinin kontrol edilmesi lazım. Ümmühan Çeçemen, beni Edremit’te gördü. Bana dedi ki, ‘İki yüz 300 bin kişi benim evimin üzerinde geziyor, niye ilgilenmiyorsun?’ Ben de ‘Tamam ilgileneceğim,’ dedim. Zaten Ortaoba’nın nüfusu o kadar değil. Kaldı ki, Ortaoba’yı bırakın, Edremit’in bile nüfusu o kadar değil. Sonuçta ben de şikâyet edilen kişiler arasında jandarmaya ifade vermeye gittim. En son yine savcılığa giderek 18 aylık bir bebek ve köyün ilköğretim okulunda okuyan 9 yaşındaki bir kız öğrenci hakkında suç duyurusunda bulunmuş. Çeçemen’in yüzünden jandarma sürekli köye geliyor. Artık onlar da bıktı biz de.” dedi.