18 yaşında sigara kavgasında öldü

Bar fedaisi, tartıştığı gençlerin üzerine kurşun yağdırdı.

Gaziantep’te, kendisinden sigara isteyen iki gençle tartışan bar fedaisi gençlerden birini öldürdü, diğerini yaraladı.

Gaziantep Gazimuhtarpaşa Bulvarı üzerinde yürüyen bir barda güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenilen Sedat Fenci (27) önünü kesip kendisinden zorla sigara isteyen Selçuk Rençber (18), Gökcan Özberk (19) ve adı öğrenilemeyen kişi ile tartıştı. Fenci, bu tartışma sırasında gençlerin kendisine tehditle hakaret etmeleri üzerine yanında taşıdığı tabancayla ateş etti.

Sağ göğsüne mermi isabet eden Selçuk Rençber göğsünden, Gökcan Özberk ayağından yaralandı. Olay yerindeki diğer şahıs kaçtı. Silah sesleri üzerine çevredeki vatandaşlar durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Yaralılar ambulansla Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyata alınan Rençber yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamazken, Özberk tedavisinin ardından cinayet ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Olay yerinden kaçan ve bir barda güvenlik görevlisi olduğu öğrenilen zanlı Sedat Fenci, Atatürk Bulvarı üzerinde kısa sürede tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.