18 yaşındaki kız çaycılık yapıyor!

Bir çay ocağında çalışan 18 yaşındaki Hatice Arar, "Okuyabilseydim avukat olmak isterdim." diyor.

Hatice, “Liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldım. Okusaydım mutlaka avukat olurdum, çünkü bende çok çene var. Meslek olarak da çok hoşuma gidiyor. Okumayı çok istiyorum ama ekonomik şartlar engel oluyor.” şeklinde konuşuyor. Çaycılığı da severek yaptığını belirten Acar, bugüne kadar zorlukla karşılaşmadığını söylüyor.

“Bir hanım olarak belki her işin zorlukları olabilir, bu yüzden hiçbir zaman yılmadım. Mücadele etmesini seviyorum. Şu anda çalıştığım işyerinin sahibi Refik ağabey de bana çok destek veriyor. Sekiz aydır çay tepsisi elimde dolaşıyorum. Bazen de çay ocağında duruyorum. Günümüzde iş beğenmeyen birçok arkadaşımız var. Namusunla çalıştıktan sonra her iş kutsaldır. O işi başarabilmek ve sabretmek lazım.” diyor.

Çarşı esnafı ise Hatice’nin çalışkan bir genç kız olduğunu belirterek, okula devam ederse sonuna kadar destek olacaklarını ifade ediyor. Çay ocağının işletmecisi Refik Top da, “Hatice, erkeklere taş çıkartacak bir kapasitede bir bacımız. Sekiz aydır yanımızda. İşini seviyor. Biz de elimizden gelen yardımı esirgemiyoruz.” diye konuşuyor.