19.07 bombası patlamadı!

Fenerbahçe Kulübü, ''19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü'' olarak benimsenen bugün, herhangi bir transfer açıklamasının yapılmayacağını bildirdi.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, ”19.07’de transfer açıklaması yok. Birkaç gündür birçok gazete kulübümüzün bugün yeni bir transfer açıklamasında bulunacağına dair iddialarda bulunmaktadır. Bu iddialar kesinlikle doğru değildir. Kulübümüzün şu an bir transfer çalışması ya da açıklaması yoktur” denildi.

Fenerbahçe yönetiminin bugün yıllardır almak istediği Fatih Tekke’yi transfer ettiğini açıklayabileceği öne sürülmüştü.

Sarı-lacivertlilerin, yabancı kontenjanındaki sınırlamanın kaldırılmaması üzerine rotasını yeniden Fatih’e çevirdiği ve Fenerbahçeli iki yöneticinin dün Rusya’da Fatih’in kulübü Zenit ile masaya oturduğu iddi edilmişti.

Kulübe yakın kaynakların büyük yol kat edilen bu transferin her an bitebileceğini açıklamıştı.

TARAFTAR RONALDO’YU İSTİYOR

Salı günü Roberto Carlos’un “Ronaldo beni aradı ve Fenerbahçe hakkında bilgi aldı” açıklaması, Fenerbahçelilerin Ronaldo umudunu artırmıştı. Yönetim, Ronaldo haberlerini yalanlasa da bu durum Carlos transferindeki yalanlama taktiğinin benzeri olarak yorumlandı.

İddialara göre Fenerbahçe, Ronaldo için Milan kulübü ile 9 milyon euro bonservis bedeli karşılığında el sıkıştı. Başka bir iddia ise sarı-lacivertlilerin, Ronaldo’ya da Roberto Carlos’a ödenen 4 milyon euro yıllık transfer ücreti verecekleri ve 2 yıllık sözleşme yapacakları şeklinde. Kulübe yakın kaynaklar da bu iddiaları doğruluyor.