2 bin sözleşmeli öğretici alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2 bin bayan sözleşmeli Kuran kursu öğreticisi alacak.

Diyanet, Kuran kursu öğreticiliği açığını kapatmak amacıyla yaz Kuran kursu öğretimi de dahil olmak üzere 2006-2007 eğitim-öğretim dönemi için 1 Ocak 2007 tarihinden geçerli olmak üzere 2 bin kısmi zamanlı sözleşmeli Kuran kursu öğreticisi alacak.

Diyanet, istihdam edilecek personelde ‘Kuran kursu öğreticiliği yeterlik belgesine sahip olmak, 2004 veya 2006 KPSS sınavlarından herhangi birine girmiş olmak, bayan olmak, ilahiyat fakültesi, ilahiyat meslek yüksek okulu veya ilahiyat önlisans, hafızlık belgesine sahip imam hatip lisesi ve imam hatip lisesi mezunu olmak’ gibi nitelikler arıyor.

Önceliği ilahiyat fakültesi mezunu olanlara verecek olan Diyanet, başvuran ilahiyat mezunlarının yerleştirmesi tamamlandıktan sonra boş kadrolara ilahiyat önlisans, imam hatip lisesi mezunu hafızlar arasında atama yapacak. Başvurulan 4-15 Ocak 2007 tarihleri arasında mesai bitimine kadar il müftülüklerine yapılacak. Diyanet, başvuru sahiplerini sadece görev yapmak istedikleri il müftülüklerine başvuru yapmaları konusunda uyardı.