2. Bölge Müdürü Kaya: Türk Telekom gelişimini hızla sürdürüyor

Türk Telekom Anadolu Merkez 2. Bölge Müdürü Erhan Kaya, dünyada Türk Telekom'un gelişimini hızla sürdürdüğünü söyledi.

Türk Telekom Anadolu Merkez 2. Bölge Müdürü Erhan Kaya, dünyada Türk Telekom’un gelişimini hızla sürdürdüğünü söyledi. Kaya, sırf karlılık gözeten bir kurum olmadıklarını, eğitime de büyük önem verdiklerini ifade etti.

Yozgat Türk Telekom İl Müdürlüğü görevine atanan Yusuf Kaplan, Telekom İl Müdürlüğü’nde basınla tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Türk Telekom Anadolu Merkez 2. Bölge Müdürü Erhan Kaya, Telekom’un çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Kaya, “Türkiye’de Türk Telekom’un eğitime büyük katkıları olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Telekom, ülkemizde 83 tane okul yaptırdı. Bunların yanı sıra sosyal tesisleri de yine ülkemize kazandırmıştır. Biz sırf karlılık gözeten bir kurum değiliz.” dedi.

“TÜRKİYE GELİŞİYOR BİZ DE GELİŞİYORUZ”
Türkiye’nin içeride ve dışarıda gelişimini hızla sürdürdüğünü ifade eden Kaya, “Ülkemiz dünyada gelişimini sürdüren, izlenilen, söz sahibi bir ülke konumuna geldi. Eskiden ülkemizin başbakanı, Amerika başkanının karşısında eğilip bükülürdü. Şimdi durum öyle mi hayır, bizim ülkemizin başbakanı rahatlıkla düşüncelerini, fikirlerini dünyanın gözü önündeki toplantılarda açıkça ifade edebiliyor. İsrail’in ve Fransa’nın Fransızlığını rahatlıkla dile getirebiliyor. Bunu da ifade ederken, bunları söylemek bizim görevimiz diyebiliyor. Bu da Dışişleri Bakanımızın sıfırdan aldığı dış siyaseti bugün getirdiği nokta ortadadır. Bu büyük bir kazanımdır. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün arkasına yüzlerce iş adamı ile dünyanın dört bir tarafına gitmesinin ürünüdür. Bugün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ‘bizim başbakanımıza ülkemde seçim olsa ve siz girseniz benden çok oy alırsınız’ diyor. Bu, ülkemizin her alanda gelişimini sürdürdüğü ve çok güçlü olduğunun göstergesidir.” diye konuştu.

Türkiye’de yaklaşık 7 milyon ADSL abonesi olduğunu vurgulayan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:” Ülkemiz teknoloji bakımından dünya ülkeleri ile rekabet halinde bir çok teknolojik yenilikler ülkemizde kullanılmaktadır. Bugün Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkemizdeki bu teknolojik gelişmeleri hayranlıkla izleyerek, Türkiye’nin altyapısının bu kadar güçlü olduğunu bilmiyordum diyor. Ülkemizdeki bu gelişmeler her kesim tarafından oldukça olumlu ve sevindirici olarak karşılanmaktadır.”
Malatya Türk Telekom Operasyon Müdürlüğü görevinden Yozgat Türk Telekom İl Müdürlüğü görevine atanan Yusuf Kaplan da Yozgat’a atanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaplan, “Yozgat’ta altyapı çalışmalarında çok güzel gelişmeler olmuş ve iyi bir noktaya gelmiştir. Bu hizmetlerimizin bundan sonra da artarak devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben önceki müdürümüz Arif Bey’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni görev yerinde başarılar diliyorum.” dedi.