2 saniye 29 salisede kravat bağlıyor

“2 saniye 29 saliseyle Guinness Rekorlar Kitabı'na 'en hızlı kravat bağlayan' olarak girmek istiyorum”

Kara, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde Olivyum Alışveriş Merkezi’nde 7 Mart Salı günü yapılacak kravat bağlama rekor denemesine katılacağını söyledi.

Kravat bağlamayı İstanbul’da Fransız bir kadından öğrendiğini, kendi tekniğini geliştirerek hızlandırdığını belirten Kara, 5 saniye 2 saliseyle başladığı kravat bağla süresini 2 saniye 29 saliseye indirdiğini kaydetti.

Dünyanın en hızlı kravat bağlayan kişisi olduğuna inandığını da anlatan Kara, “16 yıldır kravat satıyorum. Ekmek kapım olan bu işte en iyi olmak istedim. Bu nedenle hızlı kravat bağlama bende tutku oldu. Bu sayede satışlarım arttı. Satışlar arttıkça ben daha hızlı kravat bağlamaya başladım. 2 saniye 29 saliseyle Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘en hızlı kravat bağlayan’ olarak girmek istiyorum” dedi.

Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Kural da, Olivyum Alışveriş Merkezi’nde yapılacak yarışmada 1 saat içinde en fazla kravatı bağlayanın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için ilgili yerlere isminin bildirileceğini söyledi.

Kural, rekor denemesine gözlemci olarak Terziler Odası’ndan 2 kişinin katılacağını bildirdi.