2 terörist yakalandı 1İ de teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Batman'da 2 teröristin yakalandı, Şırnak'ta da 1 terörist teslim oldu.

Açıklamada, terör örgütünden kaçarak Irak’ta KYB’ye teslim olan bir teröristin de Şırnak’ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim edildiği kaydedildi.

Şırnak’ın İdil İlçesinde, terör örgütü mensupları tarafından jandarma iç güvenlik karakoluna saat 01.30’da 700-800 metre mesafeden uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığı belirtilen açıklamada, karakolda bulunan silahlarla ateşe karşılık verildiği, olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Hakkari’nin dağlık arazi kesiminde arazi arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleri tarafından, terör örgütü mensuplarınca araziye döşenmiş, 1 adet pille çalışan roketatar sevk fişeğine bağlı 250 gram patlayıcı ile tuzaklanmış basma düzenekli patlayıcı madde ve teröristlere ait 1 el telsizi, 1 Rus yapımı savunma el bombası, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği kasaturası, 2 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 15 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.