2005’in kadın yıldızları

“Orifilame” 2005 yılının ‘En Başarılı’ kadınlarını seçti.

120 bin kadın jüri ve güzellik danışmanının kanaatleriyle tercih edilen başarılı kadınlar, anket yöntemiyle seçildi.
14 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Orifilame Kozmetik’in Genel Müdürü Ayşe Geçalp, ürünleri ile dokundukları hayatları güzelleştirdiklerini ve özellikle kadınlara iş imkanı tanıyıp onların sosyal hayatta müteşebbis olmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Geçalp, “İş ve eğitim fırsatlarını kullanarak hayatlarına yön veren kadınların başarılarını simgeliyoruz. Kadınlarımızın, Türkiye’de zirveye çıkan kadınları ödüllendirmesini sağlıyoruz. Her kadının önünde bir lider model var. Üyelerimiz yetenekli buldukları adaya oy vererek, kendi dalında yaptığı işlerle, kariyerinde katetdiği yolla, herkese örnek olmuş yılın seçkin isimlerini öne çıkarıyorlar. Bu ödüller Türkiye’nin en büyük jürisinin seçtiği kişilere veriliyor” diye konuştu.

Ünlüler geçidi
Bu yıl 9. defa düzenlenen ödül töreninin sunuculuğunu Toprak Sergen yaptı. 10 farklı dalda ödül alan kadınlar şöyle: “İş dünyasının en başarılı kadını Vuslat Doğan Sabancı, genetik çalışmalarıyla Dr. Nesrin Erçelen, eğitimde Türkan Saylan, edebiyatta İclal Aydın, müzikte Nilüfer, TV programında Seda Sayan, tiyatroda Nilgün Belgün, sinemada Vildan Atasever ve modada Büşra Ösen.” Onur ödülü ise törene iştirak etmeyen Sezen Aksu’ya verildi.

Seda’nın ödülü parçalandı
Televizyon programında yaptığı yardımlar sebebiyle “En İyi TV Programı” olarak ödüle layık görülen Seda Sayan başka bir organizasyonda yer aldığı için törene gelmedi. Sayan’ın yerine ödülünü alan meneceri bir an sendeleyince ödül görünmez bir kazayla paramparça oldu.

> Atasever’in heyecanı
“Altın Portakal” ödülllü Vildan Atasever, Genel Müdür Ayşe Geçalp’ten ödülünü alırken hayli heyecanlandı. Ödül sırasında eli ayağına dolaşan genç oyuncu, “Heyecanımı mazur görün, bu ödüller başarılı olmam için beni kamçılıyor” diye konuştu.

> İclal Aydın’dan ilginç protesto
İclal Aydın ödül sonrası “Edebiyatla ve yazarlıkla hiçbir ilgim olmadığını söyleyenlere buradan sesleniyorum. Edebiyatın ne olduğunu belki anlatamam ama yazılarımı ve çalışmalarımı destekleyen 120 bin kadın beni eleştirenlere gereken mesajı verdi sanırım” dedi.