2005’in Kristal Ödülleri sahiplerini buldu

ANTALYA - Akdeniz bölgesinin kristal ödüllü zincir otel, isletme ve acentasi belli oldu.

Üç ana dalda dagitilan ödülleri En Iyi Zincir Turistik Tesis Isletmeleri dalinda Botanik, Delphin Resort ve Delphin Palace otelleri ile Cömert Hotel’s aldi. En iyi isletme olarak Obaköy Taksim Otel seçilirken, Kayi Tur GTI Travel ise En Iyi Tur Acentasi dalinda kristal ödül aldi. Ana dallarin disinda En Iyi Mutfak Ekipmanlari Üreticisi ve Tasarimcisi olarak Öztiryakiler firmasi seçildi.

Antalya Kundu’daki Delphin Palace Resort Otel’de düzenlenen ödül töreninde ayrica mesleginde 30 yili geride birakarak, katkida bulunan asçilara da birer tesekkür plaketi takdim edildi.

Ödül töreni öncesinde bir konusma yapan Akdeniz Profesyonel Asçilar Birligi Yönetim Kurulu Baskani Bayram Ergün, sektörlerindeki kalifiye eleman açigina dikkat çekti. Kalitenin yakalanabilmesi için egitimli personele ihtiyaç duyuldugunu kaydeden Bayram Ergün, “Tesisler fiyatlarini düsürmek yerine kalitelerini yükseltmeli. Ancak kalite her geçen gün düsüyor. Kaliteyi artirmanin yolu egitimli kalifiye elaman yetistirmekten geçiyor. Bu noktada da sivil toplum örgütleri ile derneklere görev düsüyor.” dedi.

Dagitilan kristal ödül sahiplerinin birliklerine bagli 275 üyenin oy kullanmasi ile belirlendigini ifade eden Ergün, sektöre katkilarini su sözlerle ifade etti: “Türk mutfak kültürünün gelismesi ve taninmasi için önemli çalismalar yapiyoruz. Örnek alinacak tesisleri asçi gözü ile degerlendirerek çitayi yükseltmeye çalistik.”

Programda Antalya Vali Yardimcisi Necdet Özeroglu ile birlikte turizm sektöründen birçok isim de hazir bulundu.