2006 Dünya Kupası yarın başlıyor

2006 Dünya Kupası yarın Almanya ile Kosta Rika arasında yapılacak açılış maçı ile başlıyor. Alman Milli Takımı açılış maçı için başkent Berlin'de hazırlıklarını sürdürüyor.

Berlin’deki Grunewald oteli yakınlarında antrenmanlarını sürdüren Alman Milli Takımı’nda, orta saha oyuncusu Michael Ballack’ın sakatlanması teknik direktör Klinsmann’ı endişelendiriyor. Almanya’da en çok sevilen oyunculardan bir olan Ballack, yarın Kosta Rika ile yapılacak açılış maçında yer alamayacak.

Bu arada Alman Milli Takımı’nın kampında oyuncular arasında yaşanan sıcak hava, taraftarları memnun ediyor. Bazı Alman oyuncular basın toplantısı düzenleyerek yarınki açılış maçta mutlak galip geleceklerini dile getirdi. Oldukça neşeli görünen oyuncular şimdiden kupaya da talip oldu.

Dünya Kupası nedeniyle Almanya’da terör tehlikesi artıyor diyen uzmanlara karşın güvenlik yetkilileri ise kupaya hazır olduklarını söylüyor. Yetkililer Gerekli önlemlerin alındığına dikkat çekiyor.

Federal Kriminal Dairesi’nin Meckenheim şehrinde bulunan kriz masası, dünya kupasının başlaması ile günde 24 saat çalışacak. Organizasyonun rahat geçmesi için ellerinde geldiklerini yapacağını söyleyen daire yetkilileri, ‘tüm hazırlıklara rağmen her an bir tehlikenin doğabileceğini’ dile getiriyor.

Yaklaşık 20 ülkenin polis teşkilatlarından yetkililer de Almanya’ya gelerek, Alman yetkililere yardımda bulunacak. Özellikle Amerikan FBI teşkilatının ve Gana ülkesinin polis şefi de bu yetkililer arasında bulunması dikkat çekti.