2006 yatirim yili olacak

BITLIS - Bitlis'in Ahlat Ilçe Belediye Baskani Mevlüt Gülmez, 2006 yilinin Ahlat için yatirim yili olacagini söyleyerek, ilçenin turizm ve kültür merkezi haline gelecegini ifade etti.

Baskan Gülmez, 2006 yilinin Ahlat için yatirim yili olacagini dile getirerek, altyapi, kanalizasyon, aritma ve su projelerinin bitmesinin ardindan Ahlat’in bölgenin turizm ve kültür merkezi haline gelecegini belirtti.

Üç dönem üstüste belediye baskanligi görevini sürdüren Baskan Gülmez, 2006 yilinda park bahçe, yesil alan çalismalarina daha fazla önem vereceklerini, bir tarihi kültür kent merkezi olan Ahlat’i, bünyesinde barindirdigi tarihi eserlerle dünya turizmine açmanin yolunda olduklarini açikladi.

Tarihi eserlerin tanitilmasi yönünde birçok çalismalari oldugunu vurgulayan Baskan Gülmez, “Kültür ve Turizm Bakanligi’nin katkilariyla basta Tarihi Selçuklu Mezarligi olmak üzere birçok tarihi eserde restorasyon ve modernlestirme atagina baslandi. 2006 yilinda da bu çalismalar tamamlanacak. Ilçede park ve bahçe çalismalari halen devam ediyor. 2004- 2005 yilinda 50 bin fidan, çarsi merkezinde de 6 bin metre tül orta refüj düzenlenmesi yapilarak bin 200 fidan dikildi.” dedi.

Atik su aritma tesisi insaatinin devam ettigini, günlük 24 bin metreküp aritma yapabilecek atik su aritma tesisinin 2006 yili sonuna kadar bitmesin hedeflendiginin altini çizen Gülmez, “Içme suyunda gelecek 50 yil için tedbir alindi. Kulaksiz Mahallesi’nde 5 bin metreküplük içme suyu deposu insaati devam ediyor. Deponun faaliyete geçmesiyle 50 yillik su sorunu ortadan kalkacak.” diye sözlerini tamamladi.