2006 yılını atılım yılı ilan ettiler

Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın, Bursa'da doğalğaz girmedik sokak bırakmamak için yaptıkları çalışmaları 2006 yılında sürdüreceklerini, 2009 yılına kadar bütün Bursa'nın doğalgaza kavuşacağını söyledi.

Çelik Palas Otel’de, 2005 yılının değerlendirilmesi ve 2006 hedeflerinin belirlendiği bir toplantı düzenleyen Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın, 2004 yılında 60 bin 508 yeni abone alarak toplam abone sayılarını 341 bin 926’a yükselttiklerini ve 6 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını kaydetti. 2005’te toplam 105 bin 542 yeni abone kazandıklarını ve toplam 447 kilometrelik altyapı yatırımı yaptıklarını, bunun toplam tutarının ise 16 milyon dolar olduğunu belirten Aytın, “Beş yıl içerisinde tüm Bursa’yı doğalgaz altyapısına kavuşturmak için çalışmalara devam ediyoruz. 2005 yılında gerçekleştirdiğimiz altyapı yatırımının uzunluğuna baktığımızda Bursa’dan Konya’ya ulaşıyor. Şu an Bursa’daki merkez 195 mahalleden 125’inin tamamen doğalgazlı ve Bursa’nın yüzde 65’i doğalgaz kullanabilir durumda. Bunun sonucunda 2009 yılına kadar tüm Bursa’yı doğalgaza kavuşturacağız. Hedefimiz 650 bin aboneye ulaşmak” diye konuştu.
Altın, 2005 yılında alınan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile kalitelerini bir kez daha tescillediklerini ifade ederek, evinde sözleşme, güvenli dönüşüm, e-imza, zeta-cat, ve SAP yazılımı gibi yenilikler ile doğalgaz aboneliğini ve kullanımını kolaylaştırdıklarını belirtti.
Bursagaz’ın projelerinden birinin geniş bant yayını olduğunu açıklayan Altın, bu kapsamda son iki yıl içinde yapılan tüm kazılarda kılıf boru da atıldığını, Telekom’dan lisans alındığında bu kılıf borular sayesinde internet, telefon ve televizyon, sayaç okuma işlemlerinin başlatılacağını söyledi. Altın, şöyle dedi: “Geniş bant yayınıyla ilgili çalışmalarımızı Çalık Enerji bünyesinde faaliyet gösteren Telekom bölümü yürütüyor” şeklinde konuştu. Bursagaz’ın bir projesinin de coğrafi bilgi sistemi olduğuna işaret eden Altın, ”Bursagaz olarak, Uzaktan İzleme ve Gözlemleme projemiz SCADA’yı Coğrafi Bilgi Sistem Projesini 2006-2007’de gerçekleştireceğiz. Bu projeler, olağanüstü durumlara hazırlık konusundaki çalışmalarımızda önemli bir aşamayı temsil etmektedir. Doğalgaz dağıtım sektöründe ilk defa bizim tarafımızdan uygulanacak olan SAP çalışmalarımız da bu yıl tamamlanacak. Böylece müşteri memnuniyetimizn artmasını hedefliyoruz.”

TUNA MAHALLESİNDEKİ KAZA
Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın, 2005’te yapılan 838 kazıdan 184’ünün kamusal alanda gerçekleştiğini, bununla birlikte, 103 kaçak kazı ile karşılaştıklarını dile getirdi. Altın, Tuna Mahallesi’nde yaşanan kazanın ise izinsiz kazı sonucu gerçekleştiğini ifade etti.

FATURA ÖDEMELERİ AYLIK SABİT ÖDEME ŞEKLİNDE OLACAK
Ayrıca, abonelerin fatura ödemelerinde sıkıntı çekmemesi için yeni bir çalışma içerisine girdiklerini anlatan Altın, kış aylarında büyük bedellerle gelen faturaların ödemelerinin 12 aya yaymayı düşündüklerini vurguladı. Altın, aylık sabit ödemelere yöntemi ile bu sıkıntıyı aşmayı planladıklarını kaydetti.