‘2006’da Türkiye daha güzel’

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, geçmiş iktidarların söz verip yapamadan gittikleri bütün projeleri Ak Parti iktidarının yaptığını söyledi.

AK Parti Bursa merkez Yıldırım İlçe Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresi’ne katılan Bakan Pepe, hem içeride, hem dışarıda, kendisine ve milletine inanan siyaset anlayışıyla, çözümsüz zannedilen onlarca sorunun üstesinden gelindiğini ifade etti. AK Parti’nin icraatlarını anlatırken ‘İş bilenin kılıç kuşananın’ ata sözünü söyleyen Pepe, “Bazıları işi bilir ama yapamaz. AK Parti hem işi biliyor hem de yapıyor. 2007’de 250 bin toplu konut hedefi var. Türkiye’de hergün yeni şantiyeler açılıyor. Gecekondular dönüşüyor, çağdaş modern yaşam alanları yapılıyor. Türkiye değişiyor, Türkiye gelişiyor. Sadece özel söktör 2004 yılında 60 katrilyon yatırım yaptı. Bu rakam 2005 yılında daha da yüksek. Devlet artık özel sektör anlayışıyla kalkınıyor. İhracata dayalı büyümeyi hedef alıyor. Türkiye, 73.5 milyar dolarlık ihracatıyla toplam dış ticaretini 190 milyar dolarların üzerine taşıdı ve dünyanın en büyük 17. ekonomisi haline geldi.” diye konuştu.

AK Parti’nin sadece sağlık konusunda yaptığı çalışmaların anlatılması halinde milletin AK Parti’ye yöneleceğini ifade eden Pepe sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti sadece Ankara’da 357 milletvekili ile sadece sağlık alanındaki başarıları bu milletle paylaşılsa göreceksiniz bu millet AK Parti’ye daha çok teveccüh edecektir. Hafızayı beşer nisyan ile maluldur. Çalışmaların önemli bir kısmını ya unutuyoruz yahutta hiç hatırlamıyoruz. Hafızalarımızı arasıra tazelemekte fayda var.”

ULUDAĞ’DA GECEKONDU TARZI OTEL ANLAYIŞI VAR

Türkiye’deki gelişmelerden Bursa’nın da büyüklüğüne yaraşır hizletler aldığını belirten Pepe, Uludağ’daki yapılaşmanın çarpıklığına değindi. ‘Uludağ Türkiye’de bir marka, hatta dünyada bir marka’ diyen Pepe şunları söyledi: “Nasıl herkes elindeki hastaneyi işin sahibi olan Sağlık Bakanlığı’na veriyorsa, bizimde Çevre ve Orman Bakanlığı olarak işimiz, turizmle, otelle uğraşmak değildir. Bu işin sahibi Kültür ve Turizm Bakanlığı’dır. Oradaki Milli Park sınırları içinde bulunan 38 otelin bulunduğu yer, turizm bakanlığına verildi. Uludağ’daki gecekondu tipi otel anlayışının sürdürülmesi mümkün değildir. Gecekondu sadece mahallelerde, şehirlerde köylerde olmaz, trizmde de, sanayide de olur. Bunu da en sık gördüğümüz yerlerden birisi Uludağ’dı. Ümit ediyoruz ki Uludağ, bundan sonra daha güzel olacak. Bursaya ve Türkiye ye çok daha önemli katma değerler kazandıracaktır.”

Bu arada Bakan Pepe, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan Ak Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik’i ziyaret etti.