‘2007 bizim yılımız olacak’

Beşiktaş'ın milli futbolcusu İbrahim Toraman, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti.

Devre arası tatilini geçirmek üzere memleketi Sivas’a gelen İbrahim Toraman, Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Sivas Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fahri Erenel, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan, Sivasspor Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Oflaz ile kentin bazı daire amirlerinin katılımıyla Olimpiyat Halı Saha Tesisleri’nde düzenlenen halı saha maçında forma giydi.
Vali Veysel Dalmaz ile aynı takımda yer alan ve daha çok savunmada kalan İbrahim Toraman’ın, ikili mücadelelere fazla girmediği gözlendi. Soğuk bir havada yapılan maçtan vali Dalmaz ve Toraman’ın takımı 11-5 yenik ayrıldı.
Maç öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İbrahim Toraman, 2006 yılını iyisiyle ve kötüsüyle geride bıraktıklarını, şu anda önlerinde yepyeni bir yıl olduğunu belirterek, yeni yılın herkese mutluluk getirmesini diledi.
Ligdeki puan farkının o kadar önemli olmadığını ve bu farkın kapatılabileceğini ifade eden Toraman, şöyle konuştu:
”Bundan daha önce de zaten bunu yaşamıştık. Başka takımlar öndeyken diğer bir takım şampiyon oldu. Bunun örnekleri var. Biz iyi bir takımız. Bizim hedefimiz ikinci yarıda kesinlikle ligi sonuna kadar kovalamak. Hedef tabii ki şampiyonluk. İkinci yarıda çok şeyin değişeceğine inanıyorum. Ben, kendi takımıma güveniyorum. Şu hazırlık dönemini en iyi şekilde geçirdikten sonra inanıyorum ki 2007 bizim yılımız olacak.” Toraman, Beşiktaş’ın transfere ihtiyacının olup olmadığının sorulması üzerine, ”Bu konuda takımın futbolcusu olarak benim yorum yapmam yanlış olur. Başımızdaki yöneticiler ve hocamız, gerekli görürlerse, gereken yerlere transferler yapılır zaten” dedi.
2007 yılında Avrupa’ya transfer olmayı düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine ise Toraman, Beşiktaş ile 2010 yılına dek anlaşması bulunduğunu ve takımında mutlu olduğunu söyledi.
Beşiktaş’ta şampiyonluklar yaşamayı, takımında ve milli takımda uzun yıllar oynamayı hedeflediğini anlatan Toraman, şunları kaydetti:
”Tabii ki her futbolcunun olduğu gibi benim de hayalimde Avrupa’nın iyi takımlarında oynamak var. İnşallah bu da zamanı geldiğinde, burada görevimi en iyi şekilde yaptıktan ve Beşiktaş’ta şampiyonluklar yaşadıktan sonra böyle bir teklif gelirse değerlendirilir. İnşallah iyi bir teklif gelirse düşünülür tabii ki.”