‘2007 G.Saray’ın yılı olacak’

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, 2007'nin yapısal dönüşümü hayata geçirmiş bir Galatasaray'ın yılı olacağını savundu.

Özhan Canaydın, Galatasaray Dergisi’nde yer alan açıklamasında, 2007’nin sportif anlamdaki büyük başarıların yeniden kazanılmaya başlandığı ve bu başarılı yapının kurumsal bir kimliğe kavuşturulduğu yıl olacağını öne sürerek, “2005-2006 sezonunda hepimizin büyük bir coşkuyla yaşadığı üzere Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu 16. kez kazanma başarısını gösterdik. Bu şampiyonluk, Galatasaraylılık ruhunu sahaya yansıttığımız takdirde neleri başarabileceğimizin somut bir göstergesi olarak karşımızda duruyor. 2006-2007 sezonunun ilk yarısını liderin 7 puan arkasında tamamladık. Ancak geçen sezondaki anlayış ve ruhla mücadeleyi sürdürürsek aynı başarıyı bu sezon da tekrarlayacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

“YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Taraftarların takıma tam destek olmaları halinde başaramayacakları hiçbir işin olmayacağını kaydeden Canaydın, “Galatasaray bu sezonu da şampiyon olarak tamamlayacaktır. Yeter ki, önce bizler buna inanalım” dedi.

Günümüz endüstriyel futbol gerçeği ışığında spor kulüplerinin geçmiş dönemlerdeki yapılarıyla bu mücadeleyi sürdürebilmelerinin artık imkansız hale geldiğini ifade eden başkan Canaydın, “Hem kendi ülkesinde, hem de uluslararası arenada başarılı olmak isteyen kulüplerin yapısal bir dönüşümü hayata geçirmeleri gerekiyor. Bugüne değin büyük sıkıntılara ve eleştirilere göğüs gererek yürüttüğümüz çalışmalarımızın tümü, bu dönüşümü hayata geçirmek içindi. Şu an itibarıyla çabalarımızın meyvelerini toplama noktasına gelmiş bulunuyoruz. Seyrantepe’deki stat projesi, Riva arazisinin değerlendirilmesi, şirketlerimizin yeniden yapılandırılması ve mali disiplinin sağlanması, müze projesi bunlardan sadece birkaç tanesini oluşturuyor” şeklinde konuştu.