2008’in sonunda tüm Bursa doğalgaza kavuşacak

Bursa şehiriçi doğalgaz dağıtım ihalesini kazanarak işbaşına gelen Bursagaz, 2008 sonu itibariyle tüm Bursa'ya doğalgaz ulaştırmayı hedefliyor.

Çalışmalarını Cihan Haber Ajansı’na değerlendiren Altın, 19 Nisan 2004’te Bursa’da 281 bin doğalgaz abonesi olduğunu, bu rakamın 2005’te 447 bine yükseldiğini söyledi. Halen mahallesinde veya sokağından doğalgaz hattının geçmesine rağmen abone olmayan 30 bin konut olduğunu anlatan Altın, “Doğalgazın konforundan yararlanmak isteyip abone olan 105 bin abone henüz doğalgaz kullanmıyor. Doğalgazın ulaşmasına srağmen abone olmayan 30-40 bin civarında konutumuz var. Biz öncelikle yatırımlara önem veriyoruz. Göreve geldiğimizden buyana 30 miyon dolar civarında yatırım yaptık. 1992’de doğalgazın kullanılmaya başlandığı Bursa’da 12 yılda yapılan abonenin iki katını biz 2 yılda gerçekleştirdik. Son olarak fatura bbedelini taksitle ödeme imkanı getirdik. Mayıs ayı sonuna kadar bize müracaat ederek sözleşme imzalayan abonelirimiz, yıllak ortalama fature bedelini 12 ayda ödeyebiliyor. Sözleşme sonunda ise aboneyle eksik veya fazla ödeme konusunda hesaplaşıyoruz” diye konuştu.

Artık vatandaşların Bursagaz merkezine gelmeden evinde sözleşme imzalayabildiğini belirten Ertuğrul Altın, isteyen herkesin iç tesisatı kontrol ettirdikten sonra telefonla Bursagaz’a ulaşıp, abone işlemini evinde gerçekleştirebildiğini açıkladı. Sanayi kullanıcılarına yönelik ‘2703442’ numaralı ‘Sanayi Müşteri Hattı’ kurduklarını dile getiren Altın, müşteri memnuniyetini önplanda tutuklarını ve bu doğrultuda yeni yazılım programları geliştirdiklerini kaydetti.

Şirket kültürü çalışmalarına da değinen Altın, insan kaynaklarının, çalışanların verimliliğinin artmasına yönelik çalışmalarda bulunduğunu belirterek, “Biz şehrimiz için alanımızda istikrarlı adımlar atmak istiyoruz. İşe iç bünyemizden başlayarak çalışanlarımızın memnuniyetini ölçüp verimliliğini artırıyoruz. İki yılda şirket hedeflerimize uymadığını tespit ettiğimiz 55 personelin işine son verdik. Geliştirdiğimiz yazılımlarla dünya Avrupa standartlarında hizmet vermek istiyoruz. Geçtiğimiz aylarda bazı sanayi kurulaşlarınki doğalgaz kesintisine de açıklık getiren Altın, yakın bir gelecekte Türkiye’de doğalgaz sıkıntısının yaşanmayacağını söyledi. Marmara Ereğlisi’nde yapılacak doğalgaz depolama tesisinin hizmete girmesiyle birlikte özellikle Bursa’da doğalgaz sıkıntısının yaşanmayacağını vurgulayan Ertuğrul Altın, yşirket olarak hedef kitlelerini “Doğalgazı herkese ulaştırmak en büyük amacımız” diye konuştu.

Doğalgazın konutları yeterince ısıtmadığı ve bazı vatandaşların ısınmak için yeniden sobaya döndüğü yönündeki eleştirileri de cevaplayan Altın, konutların hatalı yapıldığını ve izolasyon işçiliğinin arzu edilen kalitede olmamamasından yakındı. Altın, halen doğalgazın en ucuz ve en kaliteli ısınma enerjisi olduğunu savunarak; “Bizim bir sloganımız var; ‘Havayı ısıtmayın’. Maalesef konutlarımızda izolasyon sistemleri yeterli değil. Vatandaşımız yeterince ısınamamayı doğalgaza bağlıyor. Siz o tür konutlarda tonlarca odun da yaksanız ısınamazsınız” dedi.