2010’da Seyrantepe’deyiz

Galatasaray Kulübü başkanı Özhan Canaydın, Seyrantepe ile ilgili tüm protokollerin tamamlandığını belirtti.

Galatasaray Kulübü’nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yapan Başkan Özhan Canaydın, 2009- 2010 sezonunda yeni statta olacakları müjdesini verdi. Canaydın, “Protokol tamamlandı. Türkiye’nin ilk modern stadına, en ileri teknoloji ile donanmış ve ilk çok amaçlı stadına sahip olacağız” dedi. Canaydın, Şampiyonlar Ligi’ne kalmaları halinde maçları Sami Yen’de oynamak için gerekli yatırımı yapacaklarını söyledi.

RİVA TAMAM

Canaydın, Riva’dan 140 milyon doları garanti olmak üzere, beklenenin üstünde bir gelir elde edeceklerini açıkladı. Anlaşmanın imza aşamasına geldiğini belirten Canaydın, ‘’40 milyon dolar peşin alacağız. 50 milyon dolar her an çevrilebilir teminat mektubu ile ayrıca inşaat aşamasında ikinci bir 50 milyon dolarlık teminat mektubu alacağız. 400 milyon doların üstündeki gelir de yüzde 50-50 bölüştürülecek” dedi.

SUÇLAMALARA CEVAP VERDİ

Hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla savcılığa başvurulduğunu da hatırlatan Canaydın “Herkes herkes için bu şekilde başvurabilir ama bunu alenen açıklamak da suçtur. Bu arkadaşlar hakkında gereken yapılacak. Biz SPK’ya raporlarımızı verdik. Herhalde belli kurumları etkilemek için bunu yaptılar” dedi.

UEFA KUPASI’NIN TESADÜF OLMADIĞINI ANLASINLAR

Canaydın, 50 dakikayı bulan ve alkışlarla sona eren konuşmasının en çarpıcı bölümünde, Fenerbahçe’yi hedef seçti. F.Bahçe’nin UEFA Kupası’ndan elenmesinin tüm Türkiye’yi üzdüğünü belirten Canaydın şöyle konuştu:

DEĞERİ ANLAŞILDI

“UEFA Kupası’nı kazanmanın ne kadar değerli bir şey olduğunu bir kez daha Türkiye’ye ve dünya kamuoyuna ispat etmiş olduk. İnsanların, artık bu kupayı kazanmanın tesadüf olmadığını anlamaları icap ediyor.”