2.28’lik “BAMBAM” lakaplı Halil İbrahim Kuzucu’yu kaybettik

'Bambam' lakabıyla tanınan, 2.28'lik eski basketbolcu Halil İbrahim Kuzucu, hayatını kaybetti.

Basketbol severlerin ‘Bambam’ lakabıyla tanıdığı, 2.28 boyundaki eski basketbolcu, televizyon şovlarıyla ünlenen Halil İbrahim Kuzucu, yeni açtığı restoranında fenalaşıp kaldırıldığı hastanede öldü. Kalp krizinden yaşamını yitirdiği belirlenen Kuzucu’nun, son yolculuğuna boyunun uzun olması nedeniyle yaptırılacak özel tabutla uğurlanacağı kaydedildi.

‘Bambam’ lakaplı 45 yaşındaki Halil İbrahim Kuzucu, geçen 17 Kasım’da Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ’ın açılışını yaptığı Alsancak Birinci Kordon’daki kendisine ait Konya Etli Ekmek ve Tandır Kebap Salonu’nun mutfak kısmında çalışırken, bugün saat 14.00 sıralarında fenalaştı. Kendinden geçen Kuzucu, yere düşerken kafasını da mutfak tezgahına çarptı. Çalışanları tarafından boyunun uzun olması nedeniyle güçlükle bir araca bindirilen evli 2 çocuk babası Kuzucu, hemen Özel Altınordu Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Doktorlar tarafından yapılan muayenede, Kuzucu’nun yolda yaşamını yitirdiği belirlendi. Uzun süredir ritm bozukluğu yaşadığı öğrenilen Kuzucu’nun kalp krizinden yaşamını yitirdiği saptandı. Kuzucu’nun ölüm haberi üzerine başta çalışanları olmak üzere sevenleri hastaneye akın etti, acı haberle gözyaşlarına boğuldu.

ÖZEL TABUT HAZIRLATILIYOR

Kuzucu’nun, Ankara’da bulunan eşi Nurten Kuzucu da acı haber üzerine İzmir’e doğru yola çıktı. Gözyaşlarına boğulan çalışanları da, Kuzucu’nun son yolculuğunda kullanılmak üzere özel bir tabut hazırlatmak için harekete geçti. Kuzucu’nun, boyuna uygun hazırlanacak tabutla son yolculuğuna uğurlanacağı kaydedildi. Konyalı olan Halil İbrahim Kuzucu’nun nerede, ne zaman toprağa verileceğinin daha sonra belli olacağı bildirildi.