23. Mamur Dağı Şenlikleri büyük ilgi gördü

Samsun'un İlkadım ilçesi Çelikalan köyünde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Mamur Dağı Şenlikleri büyük ilgi gördü.

Samsun’un İlkadım ilçesi Çelikalan köyünde bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Mamur Dağı Şenlikleri büyük ilgi gördü. Yaklaşık bin kişinin katıldığı şenlik, coşkulu ve neşeli geçti. Horonların çekilip türkülerin söylendiği şenlik, Samsunluların buluşma noktası haline dönüştü.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, MHP İl Başkan Yardımcısı Hayri Atmaca, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Çelikalan Köyü Muhtarı Necati Köse ve çok sayıda vatandaşın katıldığı 23. Mamur Dağı Şenliği’nde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, “Bu şenlikler, Karadenizlilerin buluşma adresi oldu. Karadeniz kültürünü yıllardır buraya taşımanın kıvancını yaşıyoruz. Bu şenliklerin, artık ilçemize önemli katkılar sunduğuna inanıyorum.” dedi.

Mamurdağı şenliğinin, kültürün zengin ve renkli olduğunu ortaya koyan önemli bir etkinlik olduğunu söyleyen MHP İl Başkanı Şaban Kılıç ise “İlkadım ilçemiz sınırlarında her yıl geleneksel hale gelen şenliğin Karadeniz insanımızın buluştuğu, tanışıp kaynaştığı bir organizasyon haline dönüştü. Şenliği organize eden, katkı ve destek verenleri gönülden kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, tulum ve kemençeler eşliğinde horon tepen vatandaşlar saatlerce oynadı. Şenlikte, Yayla Uşakları katılımcılara kemençe eşliğinde unutulmaz bir konser verdi.