23 milyonluk bütçenin 6 milyon lirası genel kamu hizmetlerinde harcanacak

Samsun İl Özel İdaresi'nin Ocak-Mart 2014 yılı gelir giderleri için belirlenen 23 milyonluk bütçenin harcama kalemleri belli oldu.

Samsun İl Özel İdaresi’nin Ocak-Mart 2014 yılı gelir giderleri için belirlenen 23 milyonluk bütçenin harcama kalemleri belli oldu. Bütçenin 5 milyon 879 bin lirası kamu hizmetleri, genel hizmetler ve mahalli idarelerde kullanılmak üzere İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve İdari İşler Daire Başkanlığı’na ayrıldı. Bütçenin 3 milyon 728 bin lirası personel giderleri, 1 milyon 533 bin lirası ise mal ve hizmet alım giderlerinde kullanılacak.

Geçen hafta yapılan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt başkanlığında yapılan oturumda Samsun İl Özel İdaresi’nin Ocak-Mart dönemini kapsayan 3 aylık gelir gider için belirlenen 23 milyon liralık bütçe, oy birliği ile kabul edilmişti. İl Genel Meclisi’nde bu kez de bütçenin nerelere harcanacağı görüşüldü. Kurumsal olarak kodlanan birimlerin bütçeden ne kadar pay alacağına karar verildi.

Buna göre bütçenin en büyük kısmı olan 5 milyon 879 bin lirasını İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve İdari İşler Daire Başkanlığı, kamu hizmetleri, genel hizmetler ve mahalli idarelerde kullanılacak. Memur ve işçi personeli giderlerine 3 milyon 728 bin lira, tüketime yönelik mal ve malzeme alımları, yolluklar, hizmet alımları, menkul malzeme, gayrimenkul mal bakım ve onarım, tedavi-cenaze ve genel nitelikli transferlere ilişkin giderler için 1 milyon 533 bin lira, özel kalem genel kamu hizmetleri, afet ve acil durum müdürlüğü, sağlık hizmetleri, dinlenme ve spor, kültür ve din hizmetlerine de 983 bin 500 lira ayrıldı.

Bütçenin 493 bin lirası memur ve işçilerin Sosyal Güvenlik Kurumu Devlet Primi giderlerinde, 125 bin lirası ise görev zararları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan transferlerde harcanacak.