23 Nisan Bayramı’nda soğuk hava öğrencileri üşüttü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bolu'da düzenlenen törende, bazı öğrenciler soğuk hava nedeniyle üşüdü.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bolu’da düzenlenen törende, bazı öğrenciler soğuk hava nedeniyle üşüdü. Almanya’nın Neuss kentinden Bolu’daki törene katılan küçük kız çocuğu Sofia Kapman çayla ısıtılmaya çalışıldı.
    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bolu Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ümit Yücekan ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz stadyumda bulunan vatandaşları ve öğrencileri selamladı. Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu.
    İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, törende yaptığı konuşmada, bugünün, bölünüp parçalanıp yok edilmek istenen soylu bir milletin; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının önderliğinde, büyük bir ideal etrafında kenetlendiği, tüm sömürgeci devletlere karşı demokrasi bayrağını kaldırdığı gün olduğunu söyledi.
    Sezer, dünya çocuklarıyla beraber kutlanan 23 Nisan Bayramı’nın, sevgi, kardeşlik ve dostluk tohumlarını tüm dünyaya ektiğini kaydetti.
    Sezer, “Ulusun, egemenliğini kendi eline aldığı bu mutlu günün 91. yıl dönümünde çocuklarımızı ve gençlerimizi, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma iradesi içinde görmenin gurur ve huzuru içerisindeyiz.” dedi.
    Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sergilendi ve geçit töreni yapıldı.