23 Nisan Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt çapında ve dünya bazında yapılacak etkinliklerle kutlanacak.

Kutlamalar her yıl olduğu gibi devlet erkânının Ankara'da Anıtkabir’e çelenk koyması ile başlayacak, kurum ve kuruluşların törenleri ile sürecek.23 Nisan coşkusu gece de fener alayları ile devam edecek. Bugün Kuruluşunun 91. yıldönümü kutlayan TBMM, özel gündemle toplanacak.

Her sene olduğıu gibi bu sene de yurt dışındaki pek çok ülkeden bu coşkuya tanıklık edecek pek çok çocuk misafir olarak geldi ve kutlamalar onların gelişi ile başladı. Yurt dışından gelen minik ziyaretçiler geçtiğimiz hafta pek çok kurum ve kuruluşu ziyaret ederek, 23 Nisan coşkusunun ilk dalgalarını temsil ettiler.

Ankara’da dün şehit ve gazi çocukları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’i ziyaret etti. Türk Hava Kurumu, çocuklar için gökyüzündeAnkaraturu düzenledi.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre devlet erkânı, saat 8.00’de Anıtkabir’e çelenk koyacak. Ulus’takiAtatürkAnıtı’na saat 9.00’da çelenk konulduktan sonra,19 MayısStadyumu’nda törenler düzenlenecek.

İstanbul Valiliğin resmi töreni bugün saat 10.30’daBeşiktaşİnönü Stadı’nda yapılacak. Kadıköy Belediyesi’nin “23 Nisan Çocuk Şenliği” Özgürlük Parkı’nda bugün saat 13.00’te başlayacak.

İzmir'de Resmi program saat 09.15’te Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayacak.

MECLİS ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANACAK

12 Haziran’da yapılacak seçim nedeniyle kapanan Meclis, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin 91. açılış yıldönümü nedeniyle bugün olağanüstü toplanacak.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bugün saat 11.30’da TBMM’nin 91. açılış yıldönümü dolayısıyla Meclis’te kutlamaları kabul edecek.

Genel kurul daha sonra Şahin’in başkanlığında 23 Nisan özel gündemiyle toplanacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin genel kuruldaki özel gündemli toplantıda birer konuşma yapmaları bekleniyor. Meclis’te temsil edilen DSP ile BDP’nin sözcüleri de bayram mesajlarını kürsüden verme şansı bulacak.