23 Nisan çocukları Celalettin Cerrah’ı ziyaret etti

23 Nisan nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret eden çocuklar, okul giriş çıkış saatlerinde polislerin çocuklara yardımcı olmalarını istedi.

Çocuklar görüşmede Cerrah’tan okul giriş ve çıkışlarında polislerin kendilerine yardımcı olmalarını istedi.
Emniyet Müdürü Celalelettin Cerrah’ı makamında ziyaret eden çocuklar Cerrah’ın makamına otururak İstanbul’un emniyet sorunları ile ilgili yapmak istediklerini dile getirdi. Cerrah’ın makamına oturan minik öğrenci Ozan Tepe (10), basın mensuplarının “Bir Emniyet Müdürü olarak ne gibi değişiklikler yapmak isterdin?” şeklindeki sorusuna, “Trafiği çözerdim ve kapkaççılar konusunda önlem alırdım. Onların yakalanmasını ve doğru yola teşvik edilmesini isterdim. Bir köprü daha açarım. Yollar olacak ki ben de trafiği rahatça denetleyeyim.” dedi.

Çocuklar için İstanbul güvenli bir şehir mi? şeklindeki bir soruyu da yanıtlayan minik Tepe, “Çocuklar korkuyorlar. Tecavüz olayları oluyor. O yüzden de korkuyorlar. Oralarda polislerin olması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

İstanbul Emniyet Müdür Celalettin Cerrah da minik Emniyet Müdürü’nün dileklerine katıldığını belirtti. Minik öğrencinin söylediklerine de açıklama getiren Cerrah, “Bir takım kötü olaylar oluyor ve bunlar çocukların da görebileceği şekilde basında yer alıyor. Basının bu konuda daha dikkatli olması gerekiyor. Çocuklar bunu seyretmek istemiyor.” dedi.

Emniyet Müdürü makamına oturan minik öğrenci Celalettin Cerrah’ın, “Fenerbahçe Galatasaray derbi maçında neden bu kadar yoğun önlem aldınız”? şeklindeki sorusuna, “Birbirlerini yaralayabilirler onun için bu kadar önlem aldım. Çok iyi önlem almaya çalıştık. Kavga etmelerini istemiyoruz.” yanıtını verdi.

Dün akşamki Fenerbahçe- Galatasaray maçı ile ilgili soruları da yanıtlayan Cerrah, “Bugün yenen yarın yenilir. Mutlaka centilmenlik havası içinde karşılaşmaların geçmesi lazım.” dedi.

Minik Emniyet Müdür’ü ilk talimatını da telsizden verdi. “Öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde polislerin daha dikkatli olmaları ve öğrencilere yardım etmeleri konusunda uyarıda bulunan Minik Öğrenci Tepe sözlerinin karşılığını emriniz anlaşılmıştır şeklinde aldı. Daha sonra öğrencilere içecek ve pasta ikram edildi.