23 Nisan coşkusunu hayvanat bahçesinde yaşadılar

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kutlaması, eğlenceli ve coşkulu anlara sahne oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlaması, eğlenceli ve coşkulu anlara sahne oldu.
Soğanlı’daki hayvanat bahçesinde renkli görüntülerin yaşandığı 23 Nisan çocuk şenliği, Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konseriyle başladı. Konserde popüler şarkıları seslendiren bandoya, çocuklar da danslarıyla eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Nermin Sığırcı, günün anlam ve önemini dile getirdiği konuşmasında, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği bir armağandır. Çocuklarımız, geleceğimiz, yıldızımız ve mutluluğumuzdur.” diye konuştu.
    Şehit Jandarma er Samet Akdeniz ve Davut Dörtçelik ilköğretim okulları öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler, şenliğe renk kattı. Çocuklarının 23 Nisan heyecanına ortak olan veliler, gösterileri kaydetmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Bayram neşesinin doruğa çıktığı günde çocuklar, gönüllerince eğlendi. Program kapsamında devekuşu yumurtalarını boyayarak kolye yapan öğrenciler, İnönü İlköğretim Okulu Origami Kulübü ile de kağıt katlayarak birbirinden güzel modeller oluşturdu.