23 Nisan’ı hastane bahçesinde kutladılar

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tedavi gören çocuklar için hastane bahçesinde kutladı.

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tedavi gören çocuklar için hastane bahçesinde kutladı.
Hastanede tedavi sırasında çocuklara resim kağıdı ve boyama kalemleri dağıttıklarını söyleyen Hastane yöneticileri, çocuk hastaların yaptıkları resimleri de hastane bahçesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde sergiledi. Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. A. Tanju Altunsu ve hastane yöneticileri çocukların hastanede tedavileri sırasında resim çalışmalarını yapanlara günün anısına birer belge verdi.
Kutlamalarda hastane bahçesine kollarında serumlarla çıkan çocuklar, müzik eşliğinde eğlenirken, amatör tiyatro grubu da oyun sahneledi. Hastane yönetimi çocuklara çikolata, bayrak ve balon dağıtarak sevindirdi.
Sağlık Müdürü Dr. Aytekin Kemik, Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Altın Bebek Dostu olması için çalışmalar yürüttüğünü bu kapsamda çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Kemik, “Hedefimiz çalışmalarımızı tamamlayarak Altın Bebek Dostu İl ünvanı almaya hak kazanmaktır. Bu amaçla yatarak tedavi gören 5-13 yaş grubu çocukları kapsayan anne sütü konulu resim faaliyeti gerçekleştirdik. Bu resimleri de bu anlamlı günde sergiledik.” dedi.