23 Nisan için Bulgaristan’dan geldiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katılmak üzere Karagözoğlu İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü'nün davetlisi Bulgaristan'ın Burgaz kentinden 30 öğrenci Edremit'e geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katılmak üzere Karagözoğlu İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü’nün davetlisi Bulgaristan’ın Burgaz kentinden 30 öğrenci Edremit’e geldi. Bulgar öğrencilerden oluşan folklor ekibi, 4 gün boyunca Türk öğrencilerin ailelerinin yanında konaklayacak.
    30’u öğrenci, 7 idareci olmak üzere Bulgaristan’dan gelen 37 kişilik grup, Edremit’te bazı etkinliklere katılacak. Öğrenciler, bayram öncesi son provalarını Karagözoğlu İlköğretim Okulu bahçesinde yaptı. Edremit’e gelen 37 kişilik Bulgar grup, burada Karagözoğlu Gençlik ve Spor Kulübü ve öğretmenleri çiçeklerle karşıladı.
    Burgaz kentinde bir okulun folklor grubunda bulunan 30 öğrenci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde Edremitlilere Bulgaristan’ın yöresel halk oyunlarından oluşan folklor gösterisi sunacak. Perşembe günü ilçeye gelen 37 kişilik Bulgar heyet Pazar günü Edremit’ten ayrılacak.