23 Nisan kutlamalarında soğuk hava etkili oldu

Eskişehir'de kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na soğuk hava damgasını vurdu.

Eskişehir’de kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na soğuk hava damgasını vurdu. Törenlere katılan öğrenci ve vatandaşlar, aşırı soğuk nedeniyle zor anlar yaşadı. Törene katılanlar bayraklara sarılarak, molalarda montlarını giyerek ısınmaya çalıştı.

Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen törene, soğuk hava nedeniyle katılım az oldu. Törendeki gösterilerde görevli çocukların, soğuk nedeniyle istediklerini yapmakta zorluk çektiği görüldü. Fırsat buldukça saha kenarına çıkarttıkları montlarını hemen giyip ısınmaya çalışan öğrenciler, öğretmenlerinin uyarısı üzerine montlarını çıkartmak zorunda kaldı. Bu arada, bazı öğrencilerin ‘donuyoruz’ diye tepki göstererek, montlarını sert bir şekilde fırlatması dikkatlerden kaçmadı.
Bayrak tutuma görevi verilen bazı öğrenciler ise soğuktan korunmak için kendilerince bazı önlemler aldı. Ellerinde tutukları bayraklara sarılan öğrenciler, soğuktan böyle korunmaya çalıştı. Çok üşüyen öğrencileri ise anneleri kucaklarına alarak, elleriyle vücutlarını okşayıp, ısıtmaya çalıştı.
Soğuk hava nedeniyle sönük geçen törende soğuğu unutturan tek olay, Valinin koltuğuna oturan öğrencinin, validen isteği oldu. 6. sınıf öğrencisi Hare Yazgı, ilk kadın vali Lale Aydın gibi vali olmak istediğini söyleyerek, Vali Mehmet Kılıçlar’dan sosyal yardımlaşma ve engelli insanların daha rahat yaşaması için isteklerde bulundu.