23 Nisan savcısı cezaevinin taşınmasını istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah saat 08.30?da temsili olarak Vali koltuğuna Makbule Ölçen Eğitim ve Özel Rehabilitasyon Merkezi'nden Kader Biltek ile 13 Kasım İ.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah saat 08.30?da temsili olarak Vali koltuğuna Makbule Ölçen Eğitim ve Özel Rehabilitasyon Merkezi’nden Kader Biltek ile 13 Kasım İ.Ö.O.’ndan Yunus Altıntaş oturdu. Yunus Altıntaş, Tekirdağ’ın sorunları hakkında Vali Zübeyir Kemelek’ten bilgi aldı. Ççocuk Vali, törene katılanlara da çay ikram etti.
Cumhuriyet Başsavcılığı’nı ziyaret eden Tekirdağ İ.Ö. ve İş Okulu Öğrencisi Emirhan Savaş ile Şehit Piyade Er Ercan Ay İ.Ö.O.’dan Elif Sude Biçer de Cumhuriyet Başsavcı Vekili Metin Arda’dan adliye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tekirdağ’ın ihtiyacı olan adliye sarayının biran evvel yapılması, Tekirdağ merkezde bulunan kapalı ceza ve infaz kurumunun taşınması konularında da isteklerde bulundu.
    Valilik önündeki çelenk sunma etkinliğinden sonra kutlamalar Tekirdağ Namık Kemal Stadyumu’nda devam etti. Vali Zübeyir Kemelek, Garnizon Komutanı Ömer Faruk Küçük, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç’ın tören alanındakileri selamlamasının ardından öğrenciler, halk oyunları, şiir okuma etkinliklerini gerçekleştirdi. Kutlamalara Bulgaristan Shumen’den katılan öğrenciler de ülkelerine ait halk oyunları gösterisi yaptı.
    Stadyumdaki etkinlikler okullar arası resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.