23 Nisan törenlerinde canlı bomba ihbarı yapıldı

Kastamonu'da kutlanan 23 Nisan törenlerinde canlı bomba panıği yaşandı.

Kastamonu’da Gazi Stadyumu’nda yapılan 23 Nisan törenleri esnasında bir kadının polise “Üzerinde askeri çantası olan, yeşil kıyafetli ve üzeri barut kokan bir kişi var. Canlı bomba olabilir” şeklindeki ihbarı polisi harekete geçirdi.

Hafta sonu tatili nedeniyle Kastamonu’da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Kastamonu Valisi Mustafa Kara ve yüzlerce Kastamonu’lunun 23 Nisan gösterilerini izlediği esnada yapılan canlı bomba ihbarı nedeniyle panik yaşandı.

Polis ekipleri tüm stadı abluka altına alırken eşkali verilen şahsı aramaya başladı. Polis telsizinden yapılan üzerinde yeşil mont bulunan ve sırtında askeri çanta taşıdığı söylenen kişi stadın çıkışında polis tarafından yakalandı.

M.A isimli şahıs asayiş, istihbarat ve terör ekiplerince yakalandı. Alkollü olduğu öğrenilen kişinin çantasını ve üstünü arayan polis ekipleri şahsın Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde bir fabrikada çalıştığını tespit etti. Üzerinde çalıştığı fabrikada giydiği kıyafetler çıkan şahıs sorgulanmak üzere karakola götürülürken polis ekipleri derin bir nefes aldı.