23 Nisan Valisi metro ve doğalgazı sordu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İzmir Valisi olan Halit Bey İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Azmi Can Yıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını telefonla arayarak metro ve doğalgazdaki son durumu sordu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İzmir Valisi olan Halit Bey İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Azmi Can Yıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını telefonla arayarak metro ve doğalgazdaki son durumu sordu. Bir günlüğüne de olsa vali olmanın heyecanıyla şehrin sorunlarına eğilen küçük vali, daha sonra İl Emniyet Müdürü’nden okul giriş ve çıkışlarında tedbir alınmasını isteyerek okul önündeki trafiğin kapatılması talimatını verdi. İl Milli Eğitim Müdürü’nden ise teknoloji sınıflarına hız verilmesini isterken ilk etapta kara tahta yerine akıllı tahta ve bilgisayarların yenilenmesini istedi. İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç ile birlikte 23 Nisan Valisi, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı için hazırlanan törene geçti. Burada da Vali Cahit Kıraç’ın yanı sıra Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, koltuklarını günübirlik devrettikleri çocuklarla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından göndere Türk bayrağının çekilmesinin ardından şeref defterini imzalayan Vali Kıraç, “Ülkemizi modern dünyanın etkin bir üyesi yapan Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve milletimizin bağımsız yaşama iradesinin bütün dünyaya ilan edildiği bu önemli günün yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi milli mücadelenin zaferle taçlandırıldığı İzmir’de de seni bir kez daha sonsuz minnet şükran ve rahmetle anmak için huzurundayız. Manevi mirasının sahipleri olarak Türk çocukları, gösterdiğin yolda emin adımlarla ilerlemektedirler. “dedi. Heyet daha sonra 23 Nisan Kutlamaları için Atatürk Stadına geçti.