23 Nisan’a canlı bomba ihbarları damgasını vurdu

Bu yıl ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'a Türkiye'nin dört bir yanında ki canlı bomba ihbarları damgasını vurdu.

Ordu’da ise 7 Nisan Cuma günü Yeni Mahalle Camii bayanlar tuvaletinde matdana gelen canlı bomba olayı nedeniyle ‘Bayramda stadyuma bomba koyacaklar.’ söylentileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na olan rağbeti düşürdü.

12 bin kişilik 19 Eylül Stadyumu’na yaklaşık bin 500 vatandaş geldi. Stadyumdaki töreni az sayıda vatandaş kapalı ve açık trübünden izlerken, kale arkalarındaki trübünler ise boş kaldı. Önceki yıllara göre katılımın çok az olması ise bayramın sönük geçmesine sebep oldu. Emniyet Müdürü Rıdvan Güler’in törende olmaması ise dikkat çekti.

19 Eylül Stadyumu’nda yapılan program, Vali Said Vakkas Gözlügöl, Garnizon Komutanı Kıd. Albay Nevzat Yıldız ve Belediye Başkanı Seyit Torun’un vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı. Ardından Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun’un açılış konuşmasını yaptı. Yılmaz Uzun, ülkeye yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetin işkelerine sahip çıkma mecburiyetinde olduklarını söyledi. Saldırıların geçmişte ve bugün olduğu gibi yarın da devam edeceğini ifade eden Uzun, gelecek nesillerin uyanık olması gerektiğini ve yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmeleri gerektiğini vurguladı.

Öğrencilerin şiir ve çeşitli yazılar okumasıyla devam eden programda ardından öğrencilerin tören geçişi yapıldı. Halk oyunları gösterilerinden sonra çeşitli okulların öğrencileri gösteriler yaptı. Program, Vali Said Vakkas Gözlügöl’ün programda görev alan öğretmenleri tebrik etmesi ile sona erdi.