239 hırsızlık kaydıyla serbest!

239 farklı hırsızlık olayı nedeniyle poliste kaydı bulunan ve 5 ayrı hırsızlık nedeniyle her yerde aranan Sait Yılmaz (40), Eminönü'nde bir uygulama sırasında yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Yılmaz, çıkartıldığı Üsküdar ve Pendik Adliyelerinden serbest bırakıldı.

Fatih’te 1990 yılında gerçekleşen bir hırsızlık olayıyla ilgili ilk kez suçlanan ve 17 yıl boyunca toplam 239 farklı hırsızlık suçlamasıyla poliste kaydı bulunan Sait Yılmaz, yine hırsızlık nedeniyle girdiği cezaevinden 2 hafta önce tahliye oldu.

Tahliye olmasının ardından son olarak 6 Şubat 2007’de Ankara’nın Sincan ilçesindeki bir hırsızlık olayına karıştığı öne sürülen Sait Yılmaz, devam eden 5 dava nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Bir süredir aranan Yılmaz, önceki gece 21.00 sularında Eminönü’nde uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı. Şüpheli hareketleri nedeniyle durdurulan ve güvenlik araştırması yapılan Sait Yılmaz hakkında, 5 ayrı suç nedeniyle 5 ayrı arama kararı bulunduğu öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen ve geceyi burada geçiren Yılmaz, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şubeden çıkışı sırasında Yılmaz kendisine uzatılan mikrofonlara cevap vermezken, sadece gülümsemekle yetindi.

Yılmaz, önce Üsküdar, ardından da Pendik Adliyesi’ne çıkartıldı. Ancak Yılmaz’ın, iki mahkemeden de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.